Skiareál Hochficht

Oblíbený skiareál Hochficht patří mezi žádaná rakouská střediska, která se nachází mimo Alpy v blízkosti Lipenské přehrady. Lidé si jej zamilovali zejména pro jeho výhodnou polohu, protože se nachází hned za hranicemi.  Cesta sem trvá zhruba hodinu cesty z Lipna nad Vltavou a pouhé tři hodiny jízdy autem z Prahy a vyhnete se placení dálničních poplatků. Skiareál myslí také na naše nejmenší, pro které je zde připraveno mnoho různých dalších aktivit. Není divu, že obliba skiareálu Hochficht rok od roku roste. A to nejen mezi lyžaři.

Popis střediska

Areál se nachází na rakouské straně Šumavy, je tedy od nás „přes kopec“. Název je odvozen od nejvyššího kopce Hochficht neboli Smrčina, která měří 1.338 m n. m. Poskytuje velmi kvalitní lyžování, které je dostupné pro každého.

Na své si zde přijdou milovníci lyžování i snowboardu. Lyžuje se hlavně na jihozápadních a jižních svazích. V areálu se nachází tři vleky, které propojují kopce ( Hochficht, Reischelberg a Zwieselberg) s osmi sjezdovkami. Atraktivní sjezdovky různých stupňů obtížnosti jsou dlouhé až 3,4 km a celková délka činí 21 km. Lyžařské podmínky jsou zde velmi dobré, přijíždí sem nejen Češi, ale také zahraniční klientela. Příznivá nadmořská výška a výkonná sněžná děla jsou zárukou kvalitního lyžování po celou lyžařskou sezónu. Navíc právě na Hochfichtu napadne více přírodního sněhu, než leckde v Alpách.

Dostatečný komfort poskytují také moderní 4 sedačkové lanovky. Nemusíte strávit půl dne stáním v nekonečných frontách a naopak si můžete užít zimních radovánek na maximum. Hochficht láká také rodiny s malými dětmi, pro ně je zde připraven dětský Fichtl Kids Park, který je snadno dostupný z parkoviště, stejně jako výukový svah s nejdelším zastřešeným pojízdným pásem, který se nachází v Horním Rakousku. Na své si tedy přijdou také děti a lyžaři začátečníci.

Pokud toužíte po černé sjezdovce, která je určena ostříleným lyžařům, můžete vyzkoušet 1,5 km dlouhou sjezdovku Zwieselbergabfahrt. Jde jednoznačně o nejprudší sjezdovku na Hochfichtu vůbec. Pravidelně se zde konají závodní klání sportovních sdružení a různé firemní akce. Pro ně je určen červený úsek sjezdovky Stierwiese.

Popis jednotlivých sjezdovek

Sjezdovka Standardabfahrt je dlouhá 2 km a je vhodná pro dobré lyžaře. Jezdil se na ní Evropský pohár FIS. Tato sjezdovka vede z vrcholu Hochfichtu k dolní stanici sedačkové lanovky Hochfichtbahn.

Další tamní sjezdovka nese název Schönbergabfahrt a její délka činí 1 km. Horný úsek je poměrně mírný.

Sjezdovka Stierwiese se pyšní délkou 3,4 km a jde o modrou sjezdovku, která je určena pro ty, kteří si chtějí jízdu hezky užít. Rozděluje se na modrou a červenou trať, obě však vedou ke 4 sedačkové lanovce.

WenzlwieseEventarena, přináší osvětlení pro večerní lyžování. Rehberg je sjezdovka široká 1,2 km a spojuje centrum Hochfichtu se sjezdovkami na vrcholu Zwieselberg. Největší oblibu si získala mezi dětmi a lyžaři začátečníky.

Pro rodiny s dětmi je vhodná Zwieselberg Family. Odtud je také nádherný panoramatický výhled na Reischelberg a Hochficht.

Schwarzenbergabfahrt je pěkná a dostatečně široká sjezdovka, která měří 1,4 km a vede z vrcholu Zweiselberg až k nástupní stanici 4 sedačky Schwarzenbergbahn.

Pro koho je lyžování na Hochfichtu nejlepší?

Na své si zde přijde opravdu každý, kdo rád lyžuje nebo jezdí na snowboardu a dává přednost malebné krajině, a samozřejmě také kvalitním službám. To, že se středisko nachází na Rakouské straně je zde citelně znát. Rakušané jsou známé svou precizností, vše chtějí mít dokonalé. Sjezdovky jsou upravené, všechny služby na té nejvyšší úrovni a kromě samotného lyžování je zde možnost dalších doprovodných aktivit.

Hochficht navštěvují lidé, kteří nechtějí jezdit do dalekých Alp, a přesto dávají přednost atraktivním rakouským sjezdovkám. Středisko nabízí mnoho sjezdovek s různým stupněm obtížnosti. Vyberou si tak pokročilí lyžaři i začátečníci. Pokud chcete naučit své děti lyžovat, můžete využít školu lyžování, která je součástí střediska. Děti najdou zábavu v dětském Fichtl Kids parku.

Jaké jsou hlavní výhody Hochfichtu?

Stále ještě přemýšlíte, proč si vybrat zrovna Hochficht? Vyjmenujeme vám základní výhody tohoto areálu:

–        Ideální poloha hned u hranic s velmi výhodnou nadmořskou výškou

–        Hochficht nabízí vynikající sněhové podmínky po celou sezónu

–        Při návštěvě tohoto střediska nebudete potřebovat rakouskou dálniční známku, díky čemuž ušetříte peníze i čas

–        Hochficht zahrnuje 21 km udržovaných sjezdovek

–        100 % zasněžení

–        Součástí areálu je lyžařská škola, půjčovna lyží, zábavný park pro děti a možnost večerního lyžování na osvětleném svahu

–        Komfort zajišťuje 10 přepravních zařízení, z toho tři 4sedačky, 5 kotev, 1 pojízdný pás

–        Děti do deseti let lyžují za téměř symbolické ceny!

Zábava i adrenalin

Pro milovníky adrenalinové zábavy je připravena dobrodružná dráha s názvem Fichtl Adventrue Slope. Najdete jej na samém vrcholu Hochfichtu hned vedle výstupu ze 4 sedačkové lanovky. Na svahu najdete klopené zatáčky a zažijete zde opravdu nezapomenutelnou jízdu. Trať je označena brankami a je určena jak pro běžný provoz, tak pro speciální akce. Pokud máte dostatek odvahy, můžete tak vyzkoušet zcela nový druh sportovního vyžití jak na lyžích, tak na prkně. Ještě více zábavy nabízí nová dobrodružná dráha s názvem Fun Slope. Pro děti jsou zde neustále nastoupeni oblíbení maskoti na lyžích, kteří malé lyžaře podpoří v jejich lyžařských začátcích. Hochficht, to je nikdy nekončící zábava pro malé i dospělé.